Alpská sůl Při výrobě používáme sůl s jódem V naší kuchyni používáme sůl s jódem
 

O Alpskej soli

Solsan

Dejiny

Dobývanie soli v kúpeľoch Bad Reichenhall má stáročnú tradíciu. Najstaršie archeologické nálezy pochádzajú z doby bronzovej.

Salina Bad Reichenhall je prvýkrát uvádzaná v 7./8. storočí za vlády vojvodu Theoda II. z rodu Agilolfingovcov. Aj bavorskí vojvodovia si boli vedomí jej významu. Koniec koncov, značná časť ich imania pochádzala z dobývania soli.

V „Starej saline“, kde je dnes umiestnené múzeum soli, sa návštevník zoznámi s dejinami soli z Bad Reichenhallu. Obrazy, miniatúrne modely a historické náradie oživujú predstavu o dejinách.

Salina Bad Reichenhall sa neustále prispôsobovala najnovšiemu stavu techniky a zvyšujúcemu sa dobývaniu soli.

Dnešná prevádzka reprezentuje moderný priemyselný podnik, ktorý spĺňa vysoké nároky na kvalitu.

 

Od Bavorskej jedlej soli až k značke Alpská soľ

Ako mnoho ďalších značkových produktov na tomto svete vďačí aj Bad Reichenhaller za svoj „vznik“ odvahe a nápaditosti.

Až do tridsiatych rokov dvadsiateho storočia sa soľ ešte predávala z veľkých kupeckých zásobníkov. Jednoducho ste požiadali o pol kila soli, ktoré vám odvážili a zabalili do vrecúška. Automatizácia viedla k balíčkovaniu soli. A takto vznikla v Bad Reichenhalle zo špeciálnej soli značková soľ Bad Reichenhaller.

S obrovským predajným a propagačným úsilím sa zaviedla značková soľ Bad Reichenhaller po celom Nemecku. VW, chrobáky a dodávky, zásobovali v službách obchodného oddelenia Bad Reichenhaller nemecké potravinové predajne. Vytvárali sa inzeráty – kosoštvorec sa stal logom čistej prírodnej soli.

Začiatkom sedemdesiatych rokov sa ponuka rozšírila o značkovú jódovú soľ Bad Reichenhaller. Vtedy sa považovalo celé Nemecko za oblasť s deficitom jódu. Prídavok jódu mal zamedziť vzniku strumy. Zvláštne vládne povolenie používať jód ako prísadu uvoľnilo cestu značkovej soli s jódom. Dnes je jódová soľ neodmysliteľnou súčasťou nemeckej kuchyne. Takmer celý potravinársky priemysel dnes používa soľ s jódom. Bad Reichenhaller sa týmto stala priekopníkom dnešných „Functional Foods“.

Začiatkom deväťdesiatych rokov bol predstavený nový výrobok: značková jódová soľ s fluórom. A aj tu hral aspekt nedostatku podstatnú úlohu. Vedecké poznatky preukázali, že fluór podporuje profylaxiu zubného kazu. Koniec koncov, fluór je dôležitým stavebným kameňom zdravých zubov. Jeho zavedením v roku 1993 sa Bad Reichenhaller opäť prejavila ako kvalifikovaný odborník na poli „Functional Foods“.

Značková soľ Bad Reichenhaller dnes absolútne vedie na trhu stolnej soli v Nemecku. Pozná ju takmer každý. Špičková kvalita, inovatívne myslenie a činnosť sú dôvodom, že Bad Reichenhaller bude aj naďalej synonymom pre soľ. A táto kompetentnosť viedla k ďalšiemu rozšíreniu sortimentu o špeciality v odbore korenených solí. Bylinková, cesnaková, talianska soľ, soľ zemiaky & hranolčeky – to všetko si vydobylo pevné miesto v nemeckých domácnostiach a viac ako 10 rokov aj v Českej republike.

A môžeme napäto očakávať, čo nám Bad Reichenhaller ešte všetko nachystá.

1950 od 1960 od 1960 1960
 
1964 od 1964 1971 1981
 
1992 1992 1998 súčasné české balenie
 
Copyright Solsan, a.s.
Sitemap | Impressum | Ochrana osobních údajů